Modelująca bielizna dla pań w dużym rozmiarze

Bielizna, która nosimy na co dzień, powinna być przede wszystkim wygodna i dobrze dopasowana. Biustonosz powinien odciążać kręgosłup. Jednak są okazje, na które potrzebujemy bielizny a szczególnie biustonoszy o wyjątkowych cechach.
Jeśli zakładamy strój na specjalną okazję, np. na wesele czy Sylwestra, biustonosz nie powinien być spod niego widoczny. Dlatego też trzeba go bardzo starannie dobrać. Na szczęście w sklepach można kupić biustonosze o różnych krojach i różnych rodzajach zapięć. Jeśli sukienka posiada duży dekolt z tyłu, to możemy wybrać model bez ramiączek albo ze specjalnym zapięciem na dole pleców. Możemy także skorzystać z silikonowych ramiączek, które są prawie niewidoczne. Istnieją także modele zapinane na szyi. Do sukienek zupełnie odsłaniających plecy można dostać biustonosz samopodtrzymujący, który nie posiada ramiączek ani tylnego pasa a przykleja się do piersi.
Jeśli regularnie uprawiamy sport, warto również zaopatrzyć się w specjalny biustonosz przeznaczony do tego celu. Biustonosze sportowe są bardzo wygodne i zapewniają doskonałe podparcie dla piersi. Nowością na rynku jest bielizna termoaktywna, która pozwala skórze oddychać a jednocześnie odprowadza z niej pot podczas intensywnego ruchu.
Dla kobiet karmiących skonstruowano specjalny model biustonosza z odpinaną górną częścią miseczki. Staniki takie mają przy tym szerokie ramiączka, aby podtrzymać powiększone piersi karmiącej kobiety.
Nowością na rynku są także biustonosze pomniejszające optycznie piersi, tzw. minimizery. Są to nieusztywniane, mocno zabudowane biustonosze o szerokich ramiączkach i z fiszbinami, które “upychają” część piersi pod pachami, przez co wydają się one mniejsze.