Markowa bielizna męska

Nie każdy wie, że powstaniu męskiej bielizny towarzyszyły jedynie względy pragmatyczne. Przez wieki zupełnie nie zwracano uwagi na kwestie estetyczne a jedynie użytkowe. Męskie slipy podobne do tych używanych obecnie powstały dopiero w latach 30. ubiegłego wieku i początkowo były dostępne jedynie w kolorze białym. Od tego momentu przeszły daleką drogę aby stać się tym, czym są dziś.
Klasycznym wyrobem z asortymentu męskiej bielizny są slipy. Są one w zasadzie podobne do damskich fig, tyle że ich krój uwzględnia anatomiczną budowę mężczyzny. Do niedawna slipy były jedynym rodzajem męskich majtek dostępnych na polskim rynku.
Niedawno dużą popularność zyskały bokserki, czyli rodzaj męskich majtek o przedłużonych nogawkach. Są one dostępne w dwóch wersjach: obcisłej oraz luźnej. W przypadku zajęć wymagających aktywności fizycznej praktyczniejsze są jednak tradycyjne slipy.
Pisząc o męskiej bieliźnie nie można zapomnieć o męskich stringach. Nie są one co prawda powszechnie noszone, ale stanowią wynalazek dość niezwykły i oryginalny.
Pisząc o bieliźnie męskiej warto wspomnieć także o bieliźnie termoaktywnej, która jest wskazana przede wszystkim do uprawiania sportu. Ten rodzaj bielizny jest wykonany ze specjalnego materiału, który nie tylko pozwala skórze oddychać ale też doskonale odprowadza z niej pot. Z termoaktywnej tkaniny produkowane są nie tylko bokserki, ale także kąpielówki, kostiumy do jazdy na rowerze, koszulki itd.
Ważnym elementem męskiej bielizny są także kalesony, czyli rodzaj bawełnianych spodni zakładanych pod ubranie w celu ochrony przed zimnem.