Stroje kąpielowe do pływania

Istnieje wiele modeli strojów kąpielowych. Kobieta o każdej figurze powinna bez problemu znaleźć odpowiedni dla siebie.
Klasyczny jednoczęściowy kostium to rozwiązanie idealne dla pań o pełnej figurze. Trzeba jednak uważać na kolory – najlepiej wybrać ciemne. Jednoczęściowe stroje kąpielowe dostępne są w wielu krojach, co ułatwi ukrycie każdego mankamentu sylwetki – zbyt dużego brzuszka, obfitych bioder itd. Obecnie popularny jest także model kostiumu kąpielowego o nazwie tankini, czyli składający się z szortów i topu, również doskonały dla pań o pełnych kształtach. Dostępne są modele z górą o kroju tuniki lub minisukienki, który idealnie maskuje zbędne kilogramy.
Bikini to raczej strój dla kobiet o drobniejszej figurze. Jednak i ten model daje możliwość poprawienia pewnych defektów ciała. W przypadku zbyt małego biustu można wybrać model z biustonoszem typu push-up, który optycznie je powiększy. Dla dużych piersi idealny będzie model o szerokich ramiączkach oraz zabudowanych miskach, które mogą być nieusztywniane. W skąpym dwuczęściowym stroju kąpielowym dobrze będą prezentować się panie o bardzo szczupłej figurze. Najodważniejsze mogą wybrać bardzo seksowną wersję tego stroju o biustonoszu i dolnej części połączonej za pomocą wąskiego paska materiału.
Pamiętajmy także, że nieopalona, jasna cera będzie dobrze wyglądać w stroju kąpielowym w jasnym kolorze. Z kolei skóra opalona dobrze wygląda zarówno w jasnych, jak i ciemnych kostiumach.
Panowie jeśli chodzi o strój do pływania mają do wyboru jedynie kąpielówki. Dostępne są one w wersji podobnej do tradycyjnych slipek jak i bokserek czy szortów. Męskie kąpielówki mogą być wykonane z tkaniny termoaktywnej, która umożliwia skórze oddychanie i ułatwia odprowadzanie potu.